Vážené slávistky, vážení slávisté, vzhledem k tomu, že červenobílá fotbalová obec příliš důvodů k úsměvu a dobré náladě v poslední době nemá, rozhodly se obě fanouškovské organizace – Fanklub a Odbor přátel – společně uspořádat akci, která by přinesla potřebnou dávku optimismu před zahájením krušné jarní části ligové soutěže.
Měsíc: Leden 2011
SK SLAVIA PRAHA – 1892, 1896, 1901 – 3 MILNÍKY!
Co spojuje tyto 3 roky v historii? Klub SK SLAVIA 119-letý, fotbal 115-letý, hokej 110-letý! A dodáme-li k tomu i přesná data, bude už vše jasné! 2.listopad 1892, 21.leden 1896, 6.leden 1901.
Odešel nám všem velký kamarád – Jaroslav ROLF z L.Bělohrad
26.leden 2011 bude mít ve svém srdci smutně zapsán každý člen OP, každý poctivý Bělohraďák, každý slávista, každý člověk, který obětavého Jaroslava Rolfa měl možnost poznat. Ten den Jarda prohrál svůj nesmírně statečný boj s nemocí ze všech nejzákeřnějších ve věku nedožitých 50 let.
SK SLAVIA PRAHA – 1892, 1896, 1901 – 3 MILNÍKY!
Co spojuje tyto 3 roky v historii? Klub SK SLAVIA 119-letý, fotbal 115-letý, hokej 110-letý! A dodáme-li k tomu i přesná data, bude už vše jasné! 2.listopad 1892, 21.leden 1896, 6.leden 200!.
Zápis č. 22
ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 18. ledna 2011 v restauraci PH Slavia Praha
Čas zimní – čas výroček
Pokud má být náš web i zrcadlem veškeré činnosti slávistů, nesmíme opomenout pravidelné výroční schůze či valné hromady nejaktivnějších odboček.
Odbočka v Brandýse nad Orlicí slaví letos třicetiny!
Městečko maličký, jak se zpívá v brandýské slávistické hymně, leží na trati z Prahy do České Třebové, mezi Chocní a Ústím nad Orlicí, v podhůří Orlických hor, v malebném údolí Tiché Orlice.
JAK SI VEDOU DALŠÍ ODDÍLY SLAVIE?
Zatímco některé soutěže dodržují režim podzim/jaro, jiné, zejména halové využívají v plné šíři zimní přestávku často k nejdůležitějším zápasům sezóny. Podívejme se, jak si jednotliví slávisté zatím vedou:
Co byl a čím se mohl pochlubit někdejší Slávistický karneval
Více než čtvrtstoletí si slávisté už dlouho dopředu zaznamenávali zpravidla poslední lednovou sobotu, aby se mohli těšit na tradiční Slávistický karneval – setkání sportovců, umělců i obyčejných lidiček se slávistickým srdce při vynikající atmosféře Slávistických karnevalů. Jak tato tradice největšího tanečného večera v Praze a zřejmě nejen v Praze vznikla a co obnášela?
Jiří Raška 70 let!
Jiří RAŠKA (*4.2.1941) Možná, že si některý ze čtenářů položí otázku – no, a co? Najde se jistě i další skupina těch, kteří si řeknou – a proč se objevuje zrovna toto jméno na našem webu? A co má vlastně se Slavií společného, vždyť jej na žádnému slávistické webu, který prezentuje sportovce Slavie, nenacházíme! Uděláme…